Dorota Ponikiewska (Munoz)

Najważniejsze, co chwiałabym o sobie powiedzieć jest to, że pochodzę ze Zdziebla. Tutaj spędziłam cudowne dzieciństwo, a później prawie każde wakacje. Bezsprzecznie, Kuków i jego okolice, należeć będą do najbliższych mojemu sercu miejsc na świecie. Na mapie mojego życia są także: Jastrzębie Zdrój, gdzie chodziłam do szkoły podstawowej, Zakopane, gdzie ukończyłam Technikum Tkactwa Artystycznego, Gdańsk, w którym studiowałam polonistykę, a później przedmieścia Waszyngtonu, gdzie obecnie mieszkam i pracuję.
Profesjonalne: jestem dyplomowanym bibliotekarzem, od 12 lat pracuję dla Głównej Biblioteki Medycznej w USA jako manager projektu. Stresu pozbywam się w swoim ogrodzie, w którym hoduję przeróżne rośliny. Do ulubionych należą kamelie, wisteria, jesienne storczyki i begonie. Hoduję także pomidory, ogórki, zioła, ba, nawet przywiezioną z Kukowa czarną porzeczkę.
Moją wielką pasją jest teatr. Od pięciu lat organizuję dla Polonii Waszyngtońskiej przeróżne spektakle, od inscenizacji dziecięcych, świątecznych kolęd, po pełne energii widowiska kabaretowe. Miejscem naszych najważniejszych występów jest Polska Ambadasa w Waszyngtonie.
Nie tylko reżyseruje owe spektakle, ale w większości jestem również ich scenarzystą i scenografem i autorem tekstów.
Rok temu nawiązałam współpracę ze stroną www.kukow.pl. Dzięki uprzejmości administratora, będę mogła zapoznawać czytelników z swoją twórczością. Zapraszam, zwłaszcza młodzież, do przeczytania mojej książki „Smak czerwcowego śniegu”.

Rozkład jazdyLosowe zdjęcie:

Wspierają nas:
© Copyright: www.kukow.pl 2006 - 2013, wszystkie prawa zastrzeżone, projekt i wykonanie: Mateusz Szymski

on-line: ,wizyt ogółem: